-A +A

Wyjazd do Czech z nagrodami dla doktorantek Wydziału Chemii

Centrum Innowacji Membran Czeskiej Platformy Membranowej zorganizowało w dniu 18 października "Workshop of Students' Presentation" w Straży pod Ralskem (Czechy). W warsztatach wzięło udział ponad 25 studentów i doktorantów z uczelni czeskich, słowackich i polskich, prezentując rezultaty swoich prac naukowych w formie komunikatów ustnych i posterów. Prezentacje ustne były oceniane osobno dla osób rozpoczynających doktorat (doktoranci 1. i 2. roku) oraz osobno dla osób z zaawansowanymi doktoratami (doktoranci od 3. roku doktoratu). Wydział Chemii UMK w Toruniu reprezentowany był przez mgr Ewelinę Chrzanowską (II rok studiów doktoranckich) i mgr Edytę Rynkowską (IV rok studiów doktoranckich).

Z medalem Central European Group for Separation Sciences

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. R. Gadzała-Kopciuch, prof. UMK została uhonorowana medalem Central European Group for Separation Sciences za zaangażowanie i wsparcie organizacji serii konferencji z zakresu technik separacyjnych. Wręczenie medalu odbyło się w Wiedniu podczas 23rd International Symposium on Separation Sciences (ISSS 2017).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nagroda Nobla z chemii

Jacques Dubochet, Joachim Frank i Richard Henderson to tegoroczni laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Królewska Akademia Nauk uznała opracowaną przez naukowców metodę mikroskopii krioelektronowej za znaczący krok dla rozwoju biochemii.

PROJEKT KLUCZ

Zapraszamy studentów ostatnich lat studiów stacjonarnych I i II  stopnia Wydziałów Chemii, Matematyki i Informatyki oraz Fizyki  Astronomii i Informatyki Stosowanej do wzięcia udziału w projekcie  KLUCZ - Rozwój kluczowych kompetencji studentów kierunków ścisłych i  technicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dla potrzeb gospodarki,  społeczeństwa i rynku pracy.
Dzięki udziale w projekcie można zwiększyć swoje szanse na rynku pracy jeszcze przed uzyskaniem dyplomu. Projekt KLUCZ oferuje możliwość zdobycia nowych kompetencji, udział w zaawansowanych kursach,  tworzenie projektów, uzyskanie certyfikatów, a także udział w wizytach  studyjnych. Cała oferta jest bezpłatna dla uczestników projektu. KLUCZ  zwiększa szanse na znalezienie pracy zgodnej z wykształceniem. Projekt  przeznaczony jest dla studentów kierunków: Materiały współczesnych
technologii, Chemia, Chemia i technologia żywności, Chemia  kosmetyczna, Automatyka i robotyka, Informatyka, Informatyka  stosowana, Fizyka, Fizyka techniczna, Astronomia, Matematyka,  Matematyka i ekonomia.
Zachęcamy do zapisów https://ankiety.ucntn.umk.pl/623455/lang-pl.
Rekrutacja trwa do 20.10.2017r.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.klucz.umk.pl i do Biura
Projektu (Wydział Chemii p. 7).

Subskrybuj web.chem.umk.pl RSS