Jesteś tutaj

-A +A

Oferta dla szkół

Wydział Chemii UMK dysponuje bogatą ofertą współpracy skierowaną zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. Celem naszych działań jest popularyzacja chemii, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych wśród uczniów w różnym wieku oraz przygotowanie licealistów do podjęcia studiów na wydziałach chemicznych.

Wizyta na Wydziale Chemii UMK

Oferta skierowana jest do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W czasie wizyty uczniowie poznają krótką historię Wydziału Chemii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. W trakcie spotkania zaprezentujemy kierunki studiów prowadzonych na Wydziale Chemii UMK a także postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące przebiegu studiów i warunków rekrutacji.  Uczniowie będą mieć również okazję spotkania z przedstawicielem studentów Wydziału Chemii UMK. Spacer po budynku Wydziału pozwoli  gościom zobaczyć niektóre pracownie Wydziału.

Wizyta na Wydziale Chemii może być uatrakcyjniona wykładem tematycznym połączonym z efektownymi pokazami doświadczeń lub warsztatami  laboratoryjnymi

Celem uzgodnienia terminu wizyty prosimy o kontakt mailowy: promocja-wch@umk.pl

Spotkanie z ciekawą chemią

W ramach tych spotkań oferujemy wykłady tematyczne wzbogacone pokazami ciekawych i efektownych doświadczeń chemicznych.

Warsztaty laboratoryjne

Studencie Koło Naukowe Chemików działające na Wydziale Chemii UMK prowadzi warsztaty laboratoryjne, które są świetną okazją do samodzielnego wykonania eksperymentów i poznania podstawowych technik pracy w laboratorium.

Kurs powtórkowy z chemii – „ostatni dzwonek” przed maturą

Kurs powtórkowy z chemii przygotowujący do egzaminu maturalnego. W trakcie cotygodniowych, 2-godzinnych spotkań młodzi, doświadczenie nauczyciele akademiccy (dr hab. Szymon Bocian, dr hab. Sylwia Studzińska, dr Małgorzata Szultka-Młyńska, dr Andrzej Wolan) wytłumaczą zagadnienia z chemii. 

Spotkanie organizacyjne kursu odbędzie się na Wydziale Chemii UMK (ul. Gagarina 7) 24 października 2017 (wtorek) o godz. 16:00 w sali 61 (budynek A). Początek kursu w listopadzie 2017. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu (2h) w godzinach popołudniowych.

Aby przystąpić do kursu należy przed spotkaniem organizacyjnym wysłać na adres e-mail: bocian@chem.umk.pl swoje ,

imię, nazwisko, nazwę szkoły i klasę.

 

Dodatkowe informacje: https://www.facebook.com/OstatniDzwonekChemia/

 

Olimpiada Chemiczna

Olimpiada Chemiczna na Wydziale Chemii UMK organizowane są zawody I i II etapu olimpiady chemicznej. Celem Olimpiady Chemicznej jest rozwijanie zainteresowania chemią wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz stymulowanie aktywności i rozwoju naukowego młodzieży uzdolnionej.